Home Artikelen MSV Nijmegen zamelt geld in voor slachtoffers aardbeving Marokko

MSV Nijmegen zamelt geld in voor slachtoffers aardbeving Marokko

door Isis Okker en Foto's: Gijs Wortelboer

Op Instagram liet de Moslimstudentenvereniging (MSV) Nijmegen weten zich in te zetten voor slachtofferhulp in Marokko. Dit doet ze in samenwerking met de Stichting Internationale Humanitaire Hulporganisatie Nederland (IHH). Ook organiseert de Studentenkerk aankomende donderdag een middag waar studenten hun rouw en verdriet kunnen delen.

De aardbeving in Marokko van afgelopen vrijdagavond is niemand ontgaan. Met een dodental dat inmiddels de 2800 is gepasseerd is alle hulp welkom. Zo heeft ook de MSV een actie gestart waarmee ze geld wil inzamelen voor slachtofferhulp. Met een link op haar Instagrampagina kan er geld worden gedoneerd aan de IHH. Met de donaties willen ze de slachtoffers van de aardbeving van eerste behoeftes voorzien, zoals dekens, kleding, medicijnen en basislevensmiddelen.

‘De aardbeving in Marokko greep ons zo erg aan dat we gelijk in actie wilden komen,’ vertelt Youssra Douiyeb, de kersvers aangetreden voorzitter van de MSV. ‘We hebben direct contact opgenomen met IHH Nederland en zij hebben ons betrokken bij hun geldinzamelactie voor de noodhulp.’ De actie was al snel succesvol en werd veel gedeeld door andere verenigingen en organisaties. ‘Hoe meer mensen op de hoogte zijn, hoe meer mensen kunnen gaan doneren.’ Daarnaast geeft ze aan zelf geen goederen in te zamelen, omdat dit voor hen als vereniging organisatorisch niet mogelijk is.

De IHH is op het moment al actief in Marokko. Zo liet Douiyeb ANS een video zien waarin vrijwilligers de boodschappen laten zien die ze voor de slachtoffers hebben gekocht. ‘Het is hartverwarmend om te zien dat elke euro ook echt goed wordt besteed. We zijn maar een kleine vereniging, maar het doet me goed om te zien dat we hier ook echt onderdeel van zijn.’

Bake sale

Aankomende donderdag organiseert de Studentenkerk een middag voor studenten en medewerkers van de Radboud Universiteit met een Marokkaanse achtergrond om te rouwen en hun verdriet te delen. Na afloop van de bijeenkomst zal de MSV een bake sale organiseren, waar verschillende hapjes zullen worden verkocht. ‘De opbrengsten van de middag gaan naar het noodhulpplan’, aldus Douiyeb. ‘De middag staat helemaal in het teken van de slachtoffers. We hopen zoveel mogelijk geld op te halen.’

Waar veel andere organisatie naast het inzamelen van geld ook goederen verzamelen om naar het rampgebied op te sturen, laat de MSV weten dit niet te doen. ‘We zijn ook maar een studentenvereniging en we studeren allemaal nog. Daar gaat natuurlijk veel tijd in zitten.’ Hierom hebben ze besloten zich vooral te richten op het inzamelen van geld. ‘Het inzamelen van andere goederen laten we over aan de mensen die hier al punten voor hebben opgericht.’

Laat een reactie achter

Gerelateerde artikelen