Home NieuwsNijmegen Karpe Noktem lid koepel studentenverenigingen

Karpe Noktem lid koepel studentenverenigingen

door Redactie

Maandagavond is alternatieve studentenvereniging Karpe Noktem officieel lid geworden van het Bestuurlijk Overleg Studentenverenigingen (B.O.S.). ANS feliciteerde Sandra Mulder, de voorzitter van Karpe Noktem.

B.O.S. is het overkoepelend orgaan van de grootste studentenverenigingen van Nijmegen en behartigt de belangen van de studentenverenigingen op universitair en gemeentelijk niveau en op de HAN.

Mulder is blij met het lidmaatschap. ‘Wij zijn hier al een flinke periode mee bezig. Anderhalf jaar geleden wilden we ook al lid worden van B.O.S. en werden we eerst aspirant-lid. Bij de eerste stemming die na een jaar werd gehouden, werden we niet toegelaten omdat driekwart van de leden zich onthield van stemmen. Een half jaar later zijn we nu volledig lid.’

Om lid te worden van B.O.S. moest Karpe Noktem aan een aantal voorwaarden voldoen. Heel streng waren deze voorwaarden niet. ‘Onze vereniging moest inzet tonen bij de vergaderingen en activiteiten van B.O.S. en moest laten zien dat het studentenverenigingen in het algemeen een goede naam wilde geven.’

Volgens Mulder hoeven de leden van Karpe Noktem niet bang te zijn dat er veel zal veranderen binnen de vereniging. ‘B.O.S. is vooral een politiek orgaan, de leden zelf zullen niet veel van het lidmaatschap merken. We kunnen op deze manier onze vereniging beter vertegenwoordigen richting de universiteit en de gemeente.’

Welke concrete voordelen levert een lidmaatschap bij B.O.S. dan op? ‘Voordelen zijn dat we nu de Campuscantus mee mogen organiseren, dat we een betere plek krijgen bij de intromarkt en dat we via de zetel van B.O.S. invloed kunnen uitoefenen binnen de Universitaire Studentenraad.’

Deze week werd al bekend dat het aantal leden van de studentenverenigingen in Nijmegen dit jaar stabiel blijft.

bestuur
Bestuur Karpe Noktem, Mulder staat in het midden.

Laat een reactie achter

Gerelateerde artikelen