Home NieuwsNijmegen Startschot voor De Blije Schijf

Startschot voor De Blije Schijf

door Vincent Veerbeek

Studenten kunnen in Nijmegen veel verschillende sporten beoefenen, maar tot voor kort was schieten daar niet een van. Hier wil studentenkleiduifschietvereniging De Blije Schijf verandering in brengen.

Schietbaan gezocht
Het idee voor De Blije Schijf ontstond volgens secretaris Willem van Kraaij bij een paar mensen van Ovum Novum en Carolus Magnus. ‘In Nijmegen zijn wel een paar schietverenigingen, maar die zitten echt niet op studenten te wachten. Bovendien is het erg duur om een schietbaan af te huren, dus dat is ook niet ideaal als je vaker wil schieten.’ Zo ontstond het plan om een eigen vereniging op te zetten, die zich ook op andere schietsporten richt dan alleen kleiduifschieten. ‘Het aanschaffen van een paar luchtbuksen is vrij betaalbaar’, vertelt Van Kraaij. ‘Als we eenmaal een locatie hebben, kunnen onze leden alvast voor een reële prijs schieten.’ Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan, want de schietbanen die er zijn in de regio Nijmegen zijn duur en willen niet zomaar iedereen toelaten. Ook locaties als het Honigcomplex zijn niet snel bereid om studenten op hun terrein te laten schieten.

Serieus van start
Op dit moment is het bestuur van De Blije Schijf nog druk bezig de vereniging op poten te zetten. Zo zijn de studenten onder andere bezig met het opstellen van de statuten en de inschrijving bij de Kamer van Koophandel. Van Kraaij hoopt dan ook dat het makkelijker is om een locatie te vinden wanneer dit eenmaal rond is. In de tussentijd richt de vereniging zich op andere takken van sport. ‘Totdat het schieten eenmaal is opgezet, bieden we onze leden andere gezelschapsspellen aan. Op het moment zijn we aan het kijken naar croquet en jeu de boules of pétanque. Die sporten zijn laagdrempelig en worden nog niet vertegenwoordigd binnen de NSSR.’ Als er eenmaal een schietbaan gevonden is, wil De Blije Schijf wat serieuzer aan de slag. ‘Het is niet onze ambitie om gewoon een jolig schietclubje te zijn’, legt Van Kraaij uit. ‘Gezelligheid is belangrijk, maar we willen het kleiduifschieten wel serieus nemen. We hebben zeker de ambitie om mee te gaan doen aan competities.’

‘De Blije Schijf moet nergens aan gebonden zijn behalve aan de schietsport.’

Veel animo
De Blije Schijf moet de komende maanden nog veel regelen voordat het eerste schot kan worden gelost, maar het enthousiasme is in elk geval groot. Inmiddels heeft De Blije Schijf zo’n dertig leden en volgens Van Kraaij is er meer animo. ‘Ik denk dat veel mensen niet verwachten dat je als student zoiets kan doen in recreatieve vorm. Dat maakt het extra leuk.’ Hoewel het bestuur op dit moment dus bestaat uit verenigingsleden, is volgens Van Kraaij iedereen met een sportkaart welkom. ‘De Blije Schijf moet een studentensportvereniging zijn die nergens aan gebonden is behalve aan de schietsport. Wij staan dus open voor alle studenten die de sport willen beoefenen.’

Laat een reactie achter

Gerelateerde artikelen