Home NieuwsRadboud Universiteit Hoe gaan studentenorganisaties om met de coronacrisis?

Hoe gaan studentenorganisaties om met de coronacrisis?

door Myrte Nowee

Ook studentenorganisaties kampen met de gevolgen van het coronavirus, maar weten vaak met creatieve oplossingen te komen om studenten thuis toch te betrekken. ANS sprak zes organisaties om te vragen hoe zij de crisis aanpakken. 


Studentenvakbond AKKU – Romé Kraaikamp

‘Wij hebben al onze evenementen tot en met 6 april afgelast en onze leden gevraagd om zo veel mogelijk thuis te doen. Ze mogen wel op kantoor komen werken, maar we zorgen dat er altijd minder dan vijf mensen aanwezig zijn. Onze vaste kantoortijden zijn daarmee wel komen te vervallen. Verder zetten we zoveel mogelijk van de werkzaamheden door, zoals het verkopen van onze biologische groente en fruitpakketten. We hebben nu een speciale regeling dat klanten niet zelf naar binnen mogen gaan om de tassen te pakken, maar bij het bestuur aan moeten geven wat hun naam is. Vervolgens pakt iemand van het bestuur de tassen en hoeven de klanten niet in contact te komen met andere pakketten of andere aanwezige bestuursleden. Verder heeft onze rechtswinkel een artikel opgesteld over wat studenten kunnen verwachten wat betreft compensatie voor studievertraging.

Studentenfotografievereniging de Cycloop -Syl Boogers

‘Wij hebben alle activiteiten afgelast tot en met 6 april. De fotografiecursussen gaan wel door via een livestream.

Verder hebben we voor onze leden hebben we een 21-daagse quarantainefoto-challenge bedacht. Foto’s van hamsteren, zeepbellen bij het handen wassen of van toiletpapier. Zo blijft iedereen toch een beetje bezig.’

Europese studentenorganisatie AEGEE-Nijmegen – Maaike Stam

‘Wij hebben normaal gesproken iedere week vaste activiteiten die we nu verder zetten via discord. Zo kunnen leden die behoefte hebben aan sociaal contact achter hun computer met elkaar en het bestuur praten. Tot nu toe krijgen we hier veel positieve reacties over. Verder is er twee keer per jaar een soort Algemene Ledenvergadering (ALV) van een paar dagen op verschillende locaties. Dit keer zou het in mei in Yerevan, Armenië, zijn. Dat is nu uitgesteld. Daarnaast gaan ook veel Europese events niet door of zijn ze uitgesteld, zoals Europe on Track en het European Youth Event in Strasbourg.’

Cultuur op de Campus- Jean Querelle

‘Op dit moment hebben wij al onze activiteiten tot en met half april afgelast of verzet. Wij zijn ook niet meer op kantoor aanwezig, maar als bestuur zijn wij wel gewoon bereikbaar. Zo proberen we vanaf thuis lidorganisaties te helpen door contact te houden met Student Life en andere koepelorganisaties. Ook hoorden we dat de dienst Marketing en Communicatie bezig is met een crisiscontentplan. Daarmee willen ze content aanbieden via sociale media om het isolement zo ‘leuk’ mogelijk te maken voor studenten. Daar zijn wij nu ook mee bezig. Verder ligt er nog het standaardwerk zoals administratie, mails beantwoorden, beleid voor aankomend jaar uitdenken en protocollen opstellen. Dat gaat allemaal gewoon door. We zitten dus echt niet stil omdat bepaalde evenementen niet doorgaan.’

Studentenpartij AKKUraatd – Marina Bool

‘We zijn vooral bezig om te kijken hoe we de voorbereidingen voor de verkiezingscampagne van de Universitaire Studentenraad (USR) nu gaan treffen. Zo brainstormen we nu bijvoorbeeld via SKype over het nieuwe verkiezingsprogramma. Het geeft wel een vernieuwende manier om met elkaar dingen te bespreken. Ik merk dat ikzelf bijvoorbeeld ineens heel veel bel en skype, wat wel even wennen is. Daarnaast zijn we druk bezig met een coole activiteit voor op het Intro Festival, waar ik nog geen spoilers over kan geven, maar als alles dan weer door kan gaan wordt het echt heel leuk! We geven de moed dus zeker niet op en kijken juist veel naar de toekomst, al is vooruit plannen erg lastig met alle onzekerheid die bij deze pandemie komt kijken. In het ergste geval stellen we alles gewoon uit tot later.’

Studentenpartij asap – Annelies Ekelmans

‘Tot 6 april doen we zoveel mogelijk digitaal. Zo houden we alle brainstormsessies en vergaderingen voor maart via Skype. Onze eerstvolgende activiteiten staan nu gepland voor halverwege tot eind april en gaan voorlopig nog door, maar we houden de aanwijzingen van het kabinet aan. Daarnaast houden we ons natuurlijk bezig met het samenstellen van de lijst voor de USR verkiezingen, maar ook dat kan gelukkig veel online en telefonisch. We hopen natuurlijk dat de situatie tijdens de campagne weer een beetje normaal is, maar ook daarin zullen we de aanwijzingen van het kabinet moeten opvolgen.’

Nijmeegse Studenten Sport Raad – Luuk Janssen

‘Wij hebben allereerst onze Sportsnight moeten afblazen. Daarnaast hebben we ook onze ALV moeten verzetten. Verder gaan we met zoveel mogelijk bestuurlijke zaken door. We blijven ook nog evenementen organiseren.

Of ze daadwerkelijk doorgaan is natuurlijk wel de vraag gezien de maatregelen.’

Laat een reactie achter

Gerelateerde artikelen