Home Nieuws Hoe starten studieverenigingen het jaar?

Hoe starten studieverenigingen het jaar?

door Jochem Bodewes

Vanwege de coronaregels kunnen activiteiten van verenigingen niet zomaar plaatsvinden. Tegelijkertijd is de behoefte aan sociale interactie onder studenten groter dan ooit vanwege het digitale onderwijs. ANS sprak de bestuursleden van vier studieverenigingen over het betrekken van leden in een lastige tijd.


Job van Hussen – Secretaris en Vicevoorzitter Marie-Curie – Natuur- en Sterrenkunde

‘Op dit moment hebben we nog vooral online activiteiten. Waar het mogelijk is, organiseren we wel fysieke activiteiten waarbij we rekening houden met de maatregelen. Dat gebeurt nu nog niet zoveel want we zijn aan het zoeken naar mogelijkheden om dit weer te kunnen doen. De plek waar we normaal onze fysieke activiteiten hadden, het Huygensgebouw, heeft hier nu geen ruimte voor. Het is dus zoeken naar plekken in Nijmegen waar het wel mag. Vorige week hebben we in het park een borrel kunnen houden. Dat werkte heel goed omdat mensen elkaar lang niet hadden gezien en iedereen benieuwd was naar de eerstejaars.’

‘Bij de online activiteiten was er een stuk minder animo. Ik denk dat dit komt omdat leden zich minder betrokken voelen als ze mensen niet fysiek zien en alles via een schermpje gaat. De commissies waren dan ook minder gemotiveerd om online activiteiten te organiseren. Het vorige bestuur heeft daarom een commissie opgericht die zich inzet om online activiteiten in coronatijd te organiseren. Dat ging heel goed. In het nieuwe jaar worden steeds meer mensen enthousiast om weer volop dingen te gaan organiseren, zowel online als fysiek.’

Axel Dalessi – Voorzitter SVN – Nederlandse Taal & Cultuur

‘Wij streven ernaar zoveel mogelijk fysieke activiteiten te organiseren. Je merkt dat de leden daar enthousiast voor zijn nadat ze de vereniging zo lang niet hebben gezien. Ik ben mentor geweest tijdens de afgelopen introductieweek en heb gezien dat ook de eerstejaars wat meer betrokken willen zijn bij de vereniging.’

‘Als bestuur willen we daarbij ook een eerstejaarscommissie oprichten waarmee we ze nog enthousiaster willen maken. De eerstejaars kennen elkaar aardig, maar niet zo goed als normaal. We denken dat de drempel hoog zou zijn om mee te doen als we een activiteit zouden organiseren voor alle leden. Dankzij deze commissie zullen de eerstejaars elkaar beter leren kennen waardoor ze eerder denken: diegene gaat, dan ga ik ook.’

Franka Noordam – Secretaris Mundus – Geografie, Planologie & Milieu

‘Het is nodig om creatief te zijn, maar er zijn nog genoeg dingen die fysiek door kunnen gaan. Laatst zijn we met een groep gaan lasergamen en onze borrels kunnen ook plaatsvinden. Omdat je zoveel in je achterhoofd moet houden, is het soms wel lastig om activiteiten te organiseren. Bij borrels moeten we bijvoorbeeld met tijdsloten werken, is er maar een bepaald aantal plekken en moeten mensen reserveren.’

‘Tot nu toe zitten de inschrijflijsten voor de fysieke activiteiten vol. Je merkt dat vooral de eerstejaars mensen willen leren kennen en enthousiast zijn om zich in te schrijven. We hebben voor de komende tijd niet zoveel online activiteiten gepland staan want je merkt dat die weer minder mensen trekken.’

Olaf Nelissen – Penningmeester Postelein – Pedagogische wetenschappen & Onderwijskunde

‘Wij hebben er zelf voor gekozen om tot nu toe alles online te doen om de kans op besmetting zo klein mogelijk te houden. De afgelopen tijd zijn er daarom activiteiten als een online pubquiz geweest. Daarbij hadden we zeker niet te klagen over de opkomst: vanwege de grootte van onze vereniging, 1200 à 1300 leden, hadden we ook voor de online activiteiten genoeg animo. Aankomende vrijdag hebben we wel een grote fysieke activiteit, verspreid door heel Nijmegen. Daarbij zullen we natuurlijk de regels van het RIVM naleven en blijven de groepjes zo klein mogelijk.’ 

‘Op dit moment zijn we bezig met de overgang naar het nieuwe bestuursjaar. Het inwerken van de nieuwe bestuursleden doen we ook zoveel mogelijk online, net zoals het vergaderen. Het is jammer van ons bestuursjaar, maar we hebben gedaan wat we konden en kijken er tevreden op terug.’ 

Laat een reactie achter

Gerelateerde artikelen